Бібліотека
Дорогі діти, а також їх батьки!
Ласкаво просимо до нашої бібліотечної Країни! В нашій бібліотеці ви знайдете багато корисної та цікавої інформації для себе. Ми завжди готові допомогти у підборі літератури, навчимо як правильно спілкуватися з книжкою.
Великий український письменник І.Я.Франко порівнюючи книги з морськими глибинами, стверджував, що той хто пірне аж до дна знайде в цих глибинах «диво-перли», тому, що без читання немає розмаїття інтелекту окремої людини і нації в цілому.
Шкільна бібліотека сприяє реалізації державної політики в галузі освіти, розвитку навчально-виховного процесу; забезпеченню базового рівня освіти з усіх загальноосвітніх предметів; формуванню в учнів потреби саморозвитку і самовдосконалення.
Саме тому шкільна бібліотека допомагає учням оволодіти знаннями та закріплювати їх бібліотечними засобами, виховує бажання самостійно розширювати ці знання, знайомить з різноманітними джерелами інформації та навчає розуміти їх і користуватися ними.
Навчити учнів-читачів користуватися книгою, фондом бібліотеки, її довідниковими матеріалами – ось головне завдання популяризації бібліотечно-бібліографічних знань.
Бібліотека – книжковий океан, а бібліотекар – стерновий учнівського вітрильника, що прагне навколосвітніх мандрів.
Нашу бібліотеку очолює Приймук Катерина Ярославівна.
В бібліотеці нараховується художньої літератури в загальній кількості 2335 книг.
Підручниками забезпечені усі учні.
Привернути увагу учнів до книги, розширити та поглибити знання допомагають книжкові виставки: «Вклоняюся тобі, учителю», «Україна - шлях у майбутнє», «Козацькому роду нема переводу», «Голодомор. Україна пам’ятає! Світ визнає!», «Міжнародний день прав людини», «Зима-зимонька прийшла, купу свят нам принесла». Також книжкові виставки до знаменних та пам'ятних дат. Постійно діючі виставки: «Новинки художньої літератури».
Щорічно проходить Всеукраїнська акція «Живи, книго!». Яка проводиться з метою виховання бережливого ставлення до книги, поваги до праці людей, які її створили, оновлення та збереження фонду шкільної бібліотеки.
На допомогу учням діє «Куточок читача», де вміщено «Правила користування книгою» та пам’ятки: «Як читати книжку», «Пам’ятка читача», «Правила конспектування», «Як конспектувати книжку, статтю», «Як вивчити вірш напам’ять», «Як працювати з книгою», «Правила користування бібліотекою». Розроблено єдині вимоги щодо використання та збереження підручників. Ці єдині вимоги вклеюються в щоденники учнів. Ось вони:
- перш ніж взяти книгу, помий руки;
- обгорни підручники і зроби закладку;
- не читай під час їжі;
- не клади в книжку олівці, зошити;
- не перегинай книгу, не виривай сторінок, не малюй та не роби ніяких поміток на книзі;
- якщо ти не закінчив читати не загинай листів книги, а скористайся закладкою;
- зберігай підручники у спеціально відведеному для них місці.
Проводяться бібліотечні уроки на теми: «Мандрівка книжковим містом», «Твій друг – книга», «Види і типи дитячих книг», «Як спілкуватися з книгою», «Щоб книжка довше жила», «Бібліотека - книжковий дім», «Які книги допомагають мені вчитися», «Дитячі енциклопедії, довідники, словники», «Історія створення книги», «Вибір книги» та ін.
Бібліотекар приймає участь у класних годинах, на яких обговорюються питання збереження підручників, поповнення фонду бібліотеки, прищеплення любові до книги, виховання культури читання. Щороку проходить акція «Подаруй бібліотеці книгу» - таким чином поповнюється бібліотечний фонд.
У нашій бібліотеці ви можете:
- отримати необхідні підручники;
- отримати допомогу у виборі книг;
- стати учасником масових заходів;
- вести щоденник читача;
- залишити відгук про книжку, яка сподобалась.
Цінуємо Вашу ініціативу щодо допомоги в організації бібліотечних заходів.
Бібліотека завжди відкрита для вас, читачі, з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 13.00.